Bebeğin Daha Rahat Uyuması için Ne Yapılmalı?

Bebeğinizin rahat bir uyku uyuyabilmesi için öncelikle karnının tamamen tok olması gereklidir. Bu sebeple bebeğinizi uyutmadan önce mutlaka doyurmuş olmanız gereklidir.

bebeklerin rahat uyuması

bebeklerin rahat uyuması

Mekanın sıcaklığı da bebeğin rahat uyumasını derinden etkileyebilecek bir faktördür. Bebeğinizin üşümemesi ya da aşırı terlememesi için uygun bir şekilde giydirmeli ve mekanın ısısını uygun ölçüde ayarlamalısınız.

rahat uyumak

rahat uyumak

Aydınlatma bebeklerin rahat uyuyabilmesi için dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Bebeğin uyuduğu odanın mümkün olduğu kadar loş bir atmosfere sahip olması gereklidir. Işık uyuyan bebeklerin üzerine doğrudan geldiği takdirde uyku kalitesi düşebilir.

Hijyene Dikkat Edin

Bebeğin altının temiz olması da rahat uyku için önemlidir. Bebeğinizi uykuya hazırlamadan önce mutlaka bezini kontrol etmeli ve bezde herhangi bir hijyen problemi var ise yenisi ile değiştirilmelidir.

hijyen

hijyen

Uyumadan önce bebeğin aşırı yorulmasını beklemenize de gerek yoktur. Aşırı yorulmuş olan bebekler huzursuz olduklarından dolayı uykuya kolay kolay dalamazlar. Bu yüzden bebeğin uykusunun geldiğini anladığınız an fazla vakit geçirmeden onu yatağına yatırmalı ve uyutmaya başlamalısınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir