Bir Ayda 10 Kilo Vermek İçin Gereken Tüyolar

Kilolarınızdan kurtulmak istiyor ve farklı diyet programları yaptığınız halde bir türlü kilo veremiyorsanız, ufak detayları gözden kaçırıyorsunuzdur. Diyetin önemli yapı taşı bol sıvı tüketimidir. Gün içinde 2 litre su içseniz dahi ek olarak bitki çayları da tüketmelisiniz. Yeşil çay, ıhlamur ve limonlu su ile kilo vermeniz daha kolay olur.

zayıflamak

zayıflamak

Bir Ayda 10 Kilo Vermek için Nelere Dikkat Edilmeli?

Kesinlikle öğün atlamayın ve kendinizi aç bırakmayın. Öğün atlarsanız metabolizmanız çalışmaz ve psikolojik olarak da gergin olursunuz. Düzenli aralıklarla yediğiniz z aman kilo vermeniz de hızlı olur. Diyet sırasında küçük tabaklar kullanın.

zayıflama yöntemleri

zayıflama yöntemleri

Kilo verme döneminde kızartmalardan, hamur işlerinden uzak durun. Yağsız beyaz et, salata ve kepekli makarnalardan hazırlanan bir diyet programı uygularsanız, kilo verirken aç kalmazsınız. Sebze tüketimini ise artırmalısınız. Düşük kalorili olan sebzelerin lifleri de yüksek olduğu için sizi tok tutar. Et türü yemeklerin yanında sebze tüketirseniz et yemeğini daha kolay sindirirsiniz.

Meyve tüketiminde ise abartıya kaçmayın. Meyveler ne kadar masum görünse de içerisinde karbonhidrat ve şeker bulunur. Gün içinde 3 adet meyve tüketmeniz yeterlidir. Elma, armut, nar ya da şeftali gibi meyveleri tüketmeye çalışın. Basit karbonhidratlardan ise diyet süresince uzak durmalısınız. Şeker, unlu yiyecekler, tatlılar gibi karbonhidratlar kan şekerinizi yükseltir ve çabuk acıkmanıza yol açar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir