Çek Cumhuriyetinin Bilinmeyenleri

Polonya, Almanya, Avusturya ve Slovakya ile komşu olan Orta Avrupa bölgesindeki Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag kentidir. Prag kenti gezi hayranlarının kesinlikle görmesi gereken bir konumdadır. Turizm kenti olarak bilinen Prag’ı ziyaret ederek aynı zamanda Viyana ve Budapeşte’yi de içine alan Orta Avrupa turlarına katılabilirsiniz.

Bohemya ve Moravya bölgelerinden oluşan Çek Cumhuriyeti nüfusunun büyük bir kısmı Slavlardan oluşur. 5. yüzyıla kadar tarihte yer alan bu ülke Roma Cermen İmparatorluğu, Hamburglar, Avusturya-Macaristan imparatorluğu altında yönetilmiştir.

Çek Cumhuriyeti Bayrağı

Çek Cumhuriyeti Bayrağı

Kültürel Zenginlikleri

2.Dünya Savaşı ve sonrasındaki Kadife Devriminin ortaya çıktığı 1989 yılında Çek Cumhuriyeti günümüzdeki son halini almıştır. Kültürel anlamda oldukça zengin olan ülkede görülmesi gereken birbirinden farklı bölge bulunur. Tarih Kültür Mirası listesinde yer alan Eski şehir meydanı, Vltava nehri ve kusursuz köprüleri bu bölgelerden en bilindik iki tanesidir.

Şehir için ayıracağınız birkaç gün kendinizi tamamen farklı bir dünyada hissetmenize ve birbirinden güzel tarihi yapıları incelerken o dönemin ruhunu yaşamanıza sebep olacak güzelliktedir.

Eski Şehir Meydanı

Eski Şehir Meydanı

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir