Cildinizin Genç Kalması İçin Bunlara Dikkat Edin 

Kadın ya da erkek fark etmez, insanlar ciltlerinin her zaman güzel bir görünüme sahip olmasını isterler. Çünkü aksi bir durumda yaşı ne olursa olsun fark etmez oldukça kısa bir süre içerisinde kötü görüntüye erişmiş olacaktır. Şimdilerde böylesi durumlar ile karşılaşmak istemeyen kişiler, ciltlerini en iyi şekilde korumak adına belirli detaylara dikkat etmeye çalışıyorlar.

cildin parlaklığı

cildin parlaklığı

Cildinizi Dış Etkenlere Koruyun

Güneş ya da soğuk hava olması fark etmez; cildin dış etkenlere karşı korunmaması sonrasında ciltteki yağ oranı düşecek ve kuruma, erke yaşlanma sorunları kendini göstermeye başlayacaktır. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına yaz ya da kış olması fark etmez, cilde gerekli olan bakımı eksiksiz olarak yapmak gerekmektedir.

Sigara Kullanmayı Bırakın

Sigara içerisinde yer alan maddeler, cildin üst tabakasında yer alan suyun tutulumunun azalmasına neden oluyor. Bu durumun sonucu olarak da kırışıklıkların oluşması tetiklenmiş oluyor. Bununla beraber sigara kullanmak ya da dumanına maruz kalmak, cildin bağ dokusunda buluna kollajenlerin parçalanmasına sebep oluyor. Dolayısıyla cilt de erkenden yaşlanma riski ile karşı karşıya kalıyor.

cilt bakımı

cilt bakımı

Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Ciltteki nemin olması gerektiği gibi sağlanması adına mutlaka günlük olması gerektiği miktarlarda su içmeye dikkat etmek gerekmektedir. Çay, kahve gibi içeceklerden elde edilecek olan su ne yazık ki ihtiyaçları karşılama konusunda sınıfta kalacaktır. Bunun yerine direkt olarak su içmeye özen gösterilmelidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir