Dekoratif Ayna Kullanım Alanları

Dekoratif aynalar, uygulandıkları alanı daha estetik ve ferah gösterirler. Evlerde, mekanlarda, lobilerde ve daha bir çok yerde kullanılarak mekana zenginlik katar ve ışıltısı ile dikkatleri çeker.

tasarım ayna

tasarım ayna

Dekoratif Aynalar Nerelerde Kullanılır ve Nasıl Seçilir?

 Özel yaşama alanlarında salonda, banyoda, koridorda, yatak odasında, giysi odasında kısacası evin her bölümü için seçebileceğiniz uygun modeller bulunmaktadır. Bu seçimler odaya giren gün ışığı ve mobilyaların konumu ile ilişkilendirilerek yapılmalı ve yerleştirilmelidir. Örneğin salonun tarzına göre seçtiğiniz dekoratif aynanızı eğer pencerenin karşı duvarına asarsanız, oda daha çok ışık alır ve mekana ferahlık katar.

dekoratif ayna

dekoratif ayna

Özellikle banyolar için vazgeçilmez bir dekor ve ihtiyaç olan aynalar, evin en az ışık alan bölümü olduğu da düşünülürse bir duvarı boydan boya ayna ile kaplayarak banyonuzu daha aydınlık ve geniş gösterebilirsiniz.

Dekoratif ayna seçimi mekanın tarzına ve kullanım amacına uygun olmalıdır. Minimal bir tarzınız var ise süslemeden uzak modellere bakmalısınız. Ancak oryantalliği seviyorsanız seçiminizi kesinlikle çerçevesi ışıltılı bol süslemeli modellerden yana kullanmalısınız 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.