Diyet Yaparken Sporu İhmal Etmeyin

Kadınların mükemmeliyetçi ruhundan kaynaklanan kusursuz vücuda sahip olma isteği onları zaman zaman diyete ve spora itiyor. Özellikle fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin bir de yaz ayları yaklaşıyorsa diyet arayışı da başlar. Kimileri arkadaşının uyguladığı ve başarılı bir sonuç aldığı diyeti uygulamayı tercih eder kimi de bir beslenme uzmanına gidip onun kendisine özel hazırladığı listeyi uygulamaya başlar.

spor yapmak

spor yapmak

Sporun İnsan Vücuduna Olan Faydaları Saymakla Bitmez

Diyet yapmak bir bakıma o kadar da zor değildir ama nedense kadınları zorlayan bir başka olay ise spor yapmaktır. Nedense birçok kadına spor yapmak zaman kaybı gibi geliyor. Oysa diyet yaparken spor da yaparsanız hem daha hızlı kilo verirsiniz hem de vücudunuzu şekle sokarsınız.0

spor

spor

Spor metabolizma hızınızı arttırırken aynı zamanda kendinizi ruhsal anlamda da rahatlamış hissedersiniz. Özellikle de sporunuzu mümkün olduğunca açık havada yapmayı terci ediyorsanız bu sayede hem daha fazla kalori yakarsınız hem de sporu bir eziyet gibi görmekten vazgeçersiniz. Kısacası diyet ve spor ayrılmaz bir bütündür.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir