Doğru Göz Makyajıyla Dikkatleri Gözlerinize Çekin

Gözleriniz yüzünde ilk dikkati çeken yerinizdir. Dolayısı ile göz makyajınızı da ona göre yapmalı eğer iddialı bir göz yapınız ya da göz renginiz olduğunu düşünüyorsanız eyeliner, göz kalemi ya da göz farını ona göre uygulamalısınız. Mesela gözleriniz iri ise, göz kapağınıza çekeceğiniz eyelinerın biraz kalın olması sizin için yanlış biri durum olmaz. Hatta alt kirpikleriniz dipleri ile gözlerinizin içine bile kalem çekebilirsiniz

makyaj

makyaj

Ancak gözleriniz küçük ise, bu kadar ayrıntıyı aynı anda uygulamamalısınız. Sebebi ise, gözlerinizi daha fazla küçültecek olması. Sizin sık sık içine siyah kalem çekmektense beyaz kalem tercih etmeniz gerekir. Çünkü gözlerin içine çekilen beyaz kalem gözleri daha büyük gösterir. Bu da sizin için doğru bir göz makyajı uygulaması anlamına gelir.

siyah göz makyajı

siyah göz makyajı

Far Rengi Seçerken Dikkat!

Gözleriniz renkli ise, göz farında abartılı renklere kaçmamanız daha doğru olacaktır. Yani gözünüz mavi ise, inatla mavi far sürmeyin ya da aynı durum yeşil gözlü bayanlar için de geçerlidir. Tam tersine koyu renkli farlarla göz renginizi daha da patlatabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir