Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir?

Saç boyatma işlemeleriniz sonrasında size en yakışan renk ve tonu bulmanız birçok deneme sonrasında elde edebileceğiniz deneyimlerin arta kalanı olarak karşınıza çıkar. Bu deneyimler sonrasında ise saçlarınız doğallığını yitirerek güçsüzleşir ve yıpranır. Daha sonrasında yıpranmanın giderilmesi için çeşitli maskeler ve yağlardan yardım aranmaya başlayan günlere başlanır. Bu nöbetler yaşamamak ve kuaförden çıktığınızda kendiniz de beğenmediğiniz bir renk ile gezinmek istemiyorsanız dikkatte alacağınız birkaç nokta ile daha doğru kararlar verebilirsiniz.

saç

saç

Karar Verme

Doğru saç rengi size en uygun olan tondur. Bayanların yaptığı en sık hatalardan biriside bir sanatçı ya da artistte görmüş oldukları saç renginin aynısını uygulatma çabasıdır. O saç rengi sizde aynı durmayacağın için yaşayacağınız hüsran ve sonrasında ikici boyama işlemi ile saçınızın çilesi bitmez.

saç rengi

saç rengi

Saçınız için moda olan renkler ya da popüler kişilerin saç tonları yerine sizin teninize ve göz renginize hangi rengin gidebileceğini belirleyerek başlayın. Eğer saç diplerinizde beyaz yok ise diplere dokunmadan bir ya da iki ton açarak en ideal renginizi elde edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir