Doğru Semte Yatırım Yapanlar Kazanacaklar

Geçtiğimiz Ağustos ayında hız kesen konut satışları %2 oranlarına düşen yıllık artışı ile birlikte kredi faizlerinde sağlanan kolaylıklar ve vatandaşların ekonomiye sahip çıkmasından sonra Eylül ayına gelindiğinde %17.9 oranlarına yükseldi ve konut satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemlerine göre %25 artış göstermiş oldu.

Ocak ve Kasım dönemi sonrasında birikimli olan satış sayıları %4.5 artış ile 1 milyon 195 bin 740 adet oldu. İstanbul’da metrekaresi 4 bin 500 liraya kadar olan gayrimenkullere ise arzdan fazla talep oldu.

Avrupa Yakası Öncelikli

5.2 milyar metrekare alana sahip olan İstanbul’daki arsa ve arazi azlığı gayrimenkul değerlerinin bir anda yükselmesine sebep oldu. Yatırımcılara yön vermekte olan raporlara göre İstanbul’un en önemli ve kritik önem taşıyan ilçeleri ise Avrupa yakasında yer alıyor.

Anadolu yakasındaki markalı konut projelerinde ise metrekare birim fiyatı 10 bin lira sınırını zorlamaya başlamış durumda.

Bursa Yükseliş Yaşıyor

Bursa’daki satılık konutların metrekare ortalama fiyatları 1.700 liraya kadar yükselmiş durumda. Son bir yıllık süreç içerisinde ise toplam yükseliş %22 oranına gelmiş durumda. Bursa’daki fiyatı artan ilçeler arasında ilk sırada Gemlik, ikinci sırada ise %4 artış yaşayan Mudanya, üçüncü sırada ise %3 artış ile Osmangazi yer alıyor.

Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman yaptığı açıklama ile bu semtlerden gayrimenkul alanların geleceğe yönelik değerli bir yatırım yapacağını vurguladı.

İstanbul Avrupa yakasındaki son durum ise Bağcılar, Bayrampaşa, Bahçelievler ve Kağıthane gibi bölgelerin yükselişi ile gündeme geliyor.

Gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünüyorsanız https://gayrimenkulprojeleri.net/ adresini ziyaret ederek yükselmekte olan gayrimenkul semtlerine göz atabilir ve kendinize uygun projeye göz atabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir