Dumbell Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir ağırlık seti veya dumbell satın alırken, o setin ya da dumbell’ın ucuz ya da pahalı olmasının sebepleri pek çok farklı sebepten dolayı kaynaklanıyor olabilir. Belli başlı hususlar arasında öncelikle, satın almak istediğiniz ağırlığın ve çubukların hammaddesi ve sabit ağırlıklı olması ya da olmaması gibi durumlar yer alır.

Ağırlık ürünlerinin fiyatları bu tür maddeler ile doğru orantılı olarak artar ya da azalır. Üretilen malzemenin çeşidine ve dumbell’ın cinsine göre maliyet arttığı için bu durum dumbell fiyatları arasında büyük farklılıklar olmasını sağlar. Dumbell markasının da önemi son olarak fiyatı etkileyen maddeler arasındadır.

dumbell

dumbell

 

Profesyonel Dumbell Setleri

Örneğin 15 kiloluk, 20 kiloluk ya da 50 kiloluk bir dumbell setinin üzerinde yer alan markanın amatör bir ev kullanıcısı için fazla önemi yoktur. Profesyonel olarak bu iş ile uğraşıyorsanız markanın önemi o zaman sizin için ortaya çıkmaktadır. Ev kullanıcıları için üretilen dumbell’lar zaten uygun fiyatlı olarak satıldığı için bu konuda fazla sıkıntı çekmezsiniz. Ancak profesyonel bir sporcuysanız biraz daha lüks ürünler almak zorunda kalabilirsiniz.

dumbell

dumbell

 

Profesyonel dumbell setlerini her spor malzemesi satan mağazada kolay bir şekilde bulamazsınız. Büyükşehirler de bile bu tür ağırlıklar satılmaz. Dumbell fiyatları bu modellerde biraz yüksek olduğu için iyi bir araştırma yaparak profesyonel ağırlık malzemelerine ulaşabilirsiniz.

Eğer bu tür dumbell setleri bulamıyorsanız, ağırlıklı döküm setlerini satın alabilirsiniz. Plastiğe göre daha fazla ağırlaştırılmış madde içeren bu tür dumbell’lar hem daha uygun fiyatlı hem de her yerde bulabileceğiniz modelde dumbell’lardır.

Dumbell Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Dumbell setleri ev ortamında spor yapmak isteyen birçok kişi için ideal bir ekipmandır. Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin kullanabileceğiniz dumbell’lar sayesinde egzersizlerinizi güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Evde yapılan sporlar için bütçenizden ayıracağınız ufak bir yatırım ile uzun süreli kullanabileceğiniz dumbell setlerine sahip olabilirsiniz. Çeşitlilik arasında aklınızın karışmaması için fiyat farklılıklarını bir kenara not alarak aralarından size en uygun olanını satın alabilirsiniz. Günlük hayatınızın koşuşturmacası içinde spor salonlarına ayıracak vakit bulamıyorsanız sizler de dumbell kullanarak daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.