Ev Duvarlarını Boş Bırakmayın

Dekorasyon uygulamalarında en sık yapılan hatalardan birisi de duvarları boş bırakmadır. Genellikle her kes küçük büyük birçok aksesuar tercihine yer açarken duvarlarını boş bırakıyor.

Ev dekorasyonu tablolar 2

Ev dekorasyonunda duvarlarda bulunan çeşitli objeler, tablolar, aynalar ya da çerçeveler yaşamsal olarak ifade edilip evin karakterini belirler ev sahiplerinin de beğenilerini sunar. Bu sebep ile ev duvarlarında mutlaka dekorasyonunuz ile uyumlu olan aksesuarlara yer açmanız önerilir.

Tablolar

Ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen tablo seçiminizde de beğeninize hitap edenin yanı sıra dekorunuz ile uyumlu olan seçimlere yer açmanız önerilir. Her ne kadar renk uyumu sağlansa da tabloda sunulan sanatsal durum ile dekorasyon stiliniz uyumlu olmayabilir. Bu sebep ile detaylara dikkat etmeniz son derece önem taşır.

Aynalar

Çerçeveli ya da çerçevesiz olarak sunulan aynalar dekorasyonunuza güzellik katarken aynı zamanda küçük olan alanlarda derinlik hissini de sunar. Böylelikle bu küçük alanlar daha geniş gibi algılanır. Ferahlık sunan aynaların kullanımında bir duvar ile sınırlı kalınması önerilir.

Çerçeveler ve Objeler

Sevdiklerinizin ya da sizin resimlerinizin yer aldığı çerçeveleri duvarlarınızda kullanırken çerçeve seçimlerine özen göstermeniz önerilir. Çerçevelerin mutlaka odanız ile uyumlu olan renk ve stil seçimine sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra çeşitli objeleri de duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Bu tercihlerde de gene dekorasyon ve renk uyumuna önem vermeniz tavsiye edilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.