Google Reklam Hizmetlerini Kullanmanız için 4 Neden

Esnek Bir Pazarlama Yöntemidir

Google reklamlarını sıklıkla kullanan birçok pazarlamacı ve işletme sahibi, Google’ın neden son derece esnek bir pazarlama platformu olduğunun başlıca örnekleridir. Her tür ve büyüklükteki şirket için uygundur. Bu teknolojiyi kullanarak internet trafiğini kolayca açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca geniş bir yelpazedeki diğer reklam platformları ve yazılım sistemleri için de uygundur. Belirli türdeki çevrimiçi kullanıcıları ilgilendirecek şekilde kampanyaları kolayca özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, belirli anahtar kelimeler için yapılan tıklamalarda harcamak istediğiniz miktar üzerinde sınırlar belirlemek gibi, bir kampanyanın belirli alanları için bütçeleri de belirlenebilir.

Marka Bilinirliğini Artırır

Google reklamları, arama motoru sonuç sayfalarındaki tıklama başına ödeme reklamları aracılığıyla trafiği yönlendirmekten daha beceriklidir. Marka bilinirliğini artırmak için harika bir araçtır. Marka adını, itibarı, kişiliği, ürünü vb. güçlendirmek, ziyaretçilerle güven oluşturmak için çok önemlidir. Bunları sürekli olarak ne kadar yüksek tutarsa, marka o kadar iyi olur ve potansiyelleri ile daha fazla güven kazanır. Bu sonuçta bir satın alma ve güvenilir müşteriler kazandıracak. Reklam arama ağı aracılığıyla, potansiyel alıcılar tıklamasalar da, sloganı, markayı, hizmetleri ve bunların kopyalarında ve görüntülenecek uzantılarda kullandıklarını fark ederler.

Daha Fazla Potansiyel Müşteri Kazanmayı Kolaylaştırır

Google Adwords, potansiyel müşteri oluşturmak için en iyi araçlardan biridir. Birinin kampanyaları doğru bir şekilde kurulursa, web sitesine, iletişim formuna ve diğer bağlantılara son derece alakalı potansiyel müşteriler gönderme potansiyeline sahiptir. Google reklamları, kişinin, işletmelerinin sunduklarını arayan kullanıcılara odaklanmasını sağlar. Bu, yalnızca ürün veya hizmetlerini satın almak isteyen kullanıcıların bu platform aracılığıyla web sitelerine aktarılabilmesi için aramalarını sürekli olarak iyileştirebileceğini gösterir.

Hızlı ve Şeffaf Sonuçlar Elde Etmenizi Sağlar

Google Ads, kampanyalar hakkında hızlı, anlaşılır sonuçlar ve raporlar üretmesiyle bilinir. Gösterge tablosu, tıklanan reklamlar, web sitesi kullanıcılarının aradığı anahtar kelimeler ve tıklama başına fiyat gibi her bir kampanyayla ilgili tüm verileri sağladığından, birinin kampanyalarının ilerlemesini araştırmak kolaydır. Bu özellikler, Google reklamlarını olağanüstü şeffaf ve içgüdüsel bir sistem haline getirir.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir