Hamileyken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anne olmak kolay bir şey değildir. Bunun zorluğunu daha hamileyken anlamaya başlarsınız. Zaten hamilelik başlı başına zor bir şeydir. Ama ondan zoru da anne olmak, iyi bir anne olabilmektir. Herkes anne olabilir belki ama iyi anne olmak için ekstra şeyler yapılmalıdır. Ama bundan önce hamilelik kontrol altına alınmalıdır.

hamilelikte beslenme

hamilelikte beslenme

Düzenli Beslenin

İyi bir anne olabilmek için önce hamilelik süresini iyi geçirmeniz gerekiyor. Bebeğinizi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirip, aynı zamanda kendi sağlığınızı da korumanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken birtakım şeyler vardır. İlk olarak beslenmenize dikkat edin. Dengesiz beslenmeyin. Sebze, et ve meyveyi düzenli bir şekilde tüketin. Kilo almamaya çalışın.

gebelikte beslenme

gebelikte beslenme

Süt ve suyu her gün için. Özellikle suyu yanınızdan ayırmayın. Bir hamilelik klişesi olan ağır kaldırma konusuna da dikkat edin. Ağır şeylerden uzak durun. Egzersizde yapmayı ihmal etmeyin. Rahat bir gebelik dönemi için egzersiz şarttır. Bilgisayar ve televizyon başında fazla vakit geçirmeyin. Yürüyüş yapmaya da özen gösterin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.