Havayolu Ulaşımının Bazı Avantajları Ve Dezavantajlar

Özellikle on 10 yılda havayolu taşımacılığında katedilen gelişmeler, havayollarının tercih ediliş oranını yükseltti. Karayolundan sonra ikinci sırada yer alan havayolu taşımacılığı giderek yükselen bir grafik çiziyor.

Havayolu Ulaşımının Avantajları

Havayolu ulaşımı sağladığı kolaylık ve sunduğu hizmetlerler seyahat edenlerin tercih sebebi oluyor. Zaman tasarrufu bunlardan en önemlisi. Karayolu kullanarak 10 saatte gideceğiniz bir yolu havayolu ile 1 saatte gidebiliyorsunuz. Bu da zamandan çok büyük bir tasarruf sağlıyor. Ayrıca yol yorgunluğunu size en az seviyede yaşatan ulaşım türlerinden biri olan havayolu ulaşımı, uçaktan iner inmez acil işlerinizi yapabilmeniz için de sizlere büyük avantaj sağlıyor.

hostes

hostes

Uçuş firmalarının uçak içinde sunduğu yiyecek ve içecek hizmeti de tercih edilmesine en büyük sebeplerden biri.

Avantajlardan bir diğeri ise eğer seyahat tarihinizi planlamışsanız, çok önceden o tarihe biletinizi ucuza alabilirsiniz. Uçuş firmalarının düzenlediği kampanyaları takip edebilir ve uçak biletinizi çok ucuza alabilirsiniz.

Havayolunun Dezavantajları

Teknik sistemin kendini giderek geliştirmesiyle tek dezavantajı yüksek fiyatları olabilir. Özellikle bayram, yılbaşı gibi tatillerde aşırı fiyatları ile karşımıza çıkan havayolu ulaşımı bu dezavantajı ile müşterilerin cebini biraz zorlayabilir. Karayolu kullanarak çok daha uygun fiyata seyahat edebilirsiniz ancak havayolunun konforu ve hizmetini tabi ki karşılamaz.

hava yolları

hava yolları

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.