Kaşları Kalınlaştırmak İçin Öneriler

Son yıllarda kalın kaşlar oldukça moda. Hatta bu yüzden kaşlarını aylarca aldırmayıp, uzatmaya çalışan kadınlar bile var. Fakat bazı kaşlar ne yazık ki oldukça inatçı olabiliyor. Özellikle yıllarca ince ve kavisli şekilde kullanılan kaşların kalınlaşıp, yeni bir form alması diğerlerine göre daha uzun ve zahmetli olabiliyor. Yine de doğru taktiklerle kaşları kalınlaştırmak mümkün. İşte kaşların kısa sürede kalınlaşmasını sağlayan püf noktalar…

kalın kaş

kalın kaş

Sabırlı ve Bakımlı Olmak Gerekiyor

Öncelikle kaşların kalınlaşması için, doğal haline bırakılması ve bir süre alınmaması gerekiyor. Bu durum, kaşların biraz dağınık ve bakımsız görünmesine sebep olsa da bir süre sabırlı olmak gerekiyor. Fakat çok rahatsızlık veriyorsa cımbızla kaşa uzak boş kısımlarda çıkan tüyleri almak mümkün.

kalın kaşlar

kalın kaşlar

Peelingin yalnızca yüz ve vücut için faydalı olduğu bilinse de aslında kaşlar üzerinde de oldukça olumlu sonuçlar doğurduğu bir gerçek. Bunun için peeling, yumuşak ve kullanılmamış bir diş fırçası ile kaşlara tarayarak sürmek gerekir. Bu sayede kaş bölgesindeki ölü deriler atılır.

Kaşların uzaması için doğal hint, badem ve zeytinyağı dışında; bunun için üretilmiş ve faydalı olduğu kanıtlanan serumlar da kullanılmalıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir