Minik Ekosistem Teraryum Modası

Teraryum Türkçe anlamı ile toprak akvaryumu olarak bilinen ve son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir bitki yetiştirme akvaryumu. Yeryüzünde bulunan egzotik ve tropik ekosistemlerin küçültülmüş hali olan teraryum çiçeği görsel olarak da oldukça orijinal.

Teraryum Nedir? Nereden Çıkmıştır?

Teraryum İngiltere’de 1800’lü yıllarda yaşayan bir botanik sevdalısı tarafından oluşturulmuş. Londra’nın yağmurlu havası bazı bitkilerin uzun soluklu yaşamasına ya da gelişmesine imkan tanımadığı için bazı tesadüfler ve gözlemler sonucu kendi küçük ekosistemini oluşturarak Teraryum’ keşfetmiş.

Teraryumlar son dönemlerin en popüler hediyelerinden birisi. Hem naif hem de oldukça orijinal olduğu için oldukça sevindiren bir hediye türü. Sadece dekorasyon objesi olarak değil aynı zamanda minik bir masa bahçesi gibi de düşünülebilir. Teraryumda bulunan bitkilerden bazıları arapsaçı, ufak eğrelti otları, fitonya, menekşeler, kaktüs ve bazı ufak etobur bitkilerdir.

Hediyede Yeni Moda Teraryum

Siz de hediye seçerken zorlanan birisi iseniz Teraryum oldukça kurtarıcı ve orijinal bir hediye. Son zamanlarda oldukça ünlenen bu minik ekosistem bahçeleri çeşitli konseptlere göre de üretilebiliyor.

Fanus içerisinde, bir kayanın üzerinde ya da dekoratif bir saksının üzerinde hazırlanabilen bu minik ekosistem dünyası oldukça ilgi çekici ve her zevkten insana kolaylıkla hitap edebilecek bir hediyedir.

Sevdiklerinizin doğum günlerinde onlarını düşündüğünüzü ve onları özel hissettirecek bir hediye olan teraryumlar aynı zamanda, yeni doğum yapan tanıdıklarınıza, yeni işe giren bir arkadaşınıza, sevgililer gününde sevgilinize ya da anneler gününde annenize alabileceğiniz oldukça naif ve düşünceli bir hediyedir.

Teraryumların doğru hazırlanması oldukça önemli bu sebeple botanik ve çiçekçilik işini iyi bilen kimselerin yapması en doğru tercih olacaktır. Doğru bitki kullanımı, doğru toprak kullanımı, malzemelerin kalitesi, yerleştirilmesi gibi işlemler oldukça ince detaylı bir şekilde halledilmesi gereken detaylardır.

Sevdikleriniz için özenle hazırlanmış olan bu minik ekosistemleri https://www.ascicekevi.com/teraryum buraya tıklayarak As Çiçek Evi web sitesini ziyaret ederek teraryumlar hakkında detaylı bilgi edinebilir ve istediğiniz teraryum modelini sevdikleriniz için teraryum gönder seçeneğini tercih ederek adreslerine teslim bir şekilde hediye olarak gönderebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.