Nas Nedir?

Kelimenin açılımı Network Area Storage olarak geçmektedir. Nas cihazları ağ sistemine bağlı (Unix, Linux ve Windows için) depolama cihazı ve verilerin yetkili kullanıcılar ve müşteriler için merkezi br konumda depolanmasını daha sonrasında ise isteğe bağlı olarak buradan alınması amacıyla kurulan bir ağa bağlı depolama cihazıdır. Nas cihazları yüklü miktarlarda data sahibi olanlar için gerekli bir sistemdir. İhtiyacınız olduğu sürece elinizdekiler ile yeni cihazları entegre edebilme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca esnek ve yatay ölçeklendirilebilen cihaz oldukları içinde yer konusunda kolaylık olacaktır.

Gelişen şirketlerin, müşterilerine bağlı olarak da genişleyen sunucu sistemleri, devamında server depolama alanlarınında genişlemesine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle RAID ile desteklenen NAS sistemleri yedekleme ve genişleme için büyük şirketlerin asla vazgeçemediği bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Pek çok hard disk grubunun birbiri ile entegre edilmesi ile oluşturulmuş bu sistem şirketlerin veri tabanlarının yedeklenmesinde de büyük bir rol oynamaktadır. Ancak NAS sisteminde ki sürekli meydana gelen  en büyük sorun veri kayıplarının olulşmasıdır. Bunun en büyük sebebi ise birçok hard disk grubunundan oluşmuş olan NAS sistemi ayrı ayrı parçalar olduğu için bir tanesinin bozulması bile genel veri tabanında veri kaybına yol açmaktadır.

Nas Sunucu Kurtarma

Şirketlerin veri tabanında oluşan kayıplar bazen çok önemli bilgilere ait olabilmektedir. Bu nedenle yetkililer tarafından gerekli işlemler yapılarak nas sunucu kurtarma süreci başlatılmaktadır. Böylece kaybolan veriler kurtarılabilmektedir. Veri kurtarma işlemi eğer ki arıza yeni gerçekleşmiş ise daha verimli bir şekilde yapılabilmektedir. Çünkü bir verinin kaybolması diğer verileri de etkileyebilmektedir.

Piyasadaki NAS Kurtarma Firmaları

Piyasada bu konuda iyi ve güvenilir firmalar bulmak pekte kolay değildir. Ancak Gold Data şirketi ile bu arayışlarınıza bir son verebilirsiniz. Veri kayıplarını laboratuar ortamında inceleyerek kaybolan tüm verileri, oldukça komplike ve karışık olan NAS sisteminde kurtarabilmektedir. Tespit edilen arızalar sornasında kaybolan verileri geri getirmek mümkündür.

NAS sisteminde bulunan verilerinizin daha güvende olmasını istiyor ve sürekli arızaların önüne geçmek istiyorsanız Gold Data ile çalışabilirsiniz. Gold Data ile nas sunucu kurtarma sürecinde güvenli işleyiş. https://www.goldverikurtarma.com/nas-veri-kurtarma linkine girerek detaylı incelemeyi yapabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir