Normal Doğum Sizi Korkutuyor mu?

Son birkaç yıldır anne olmak isteyenlerin, anne adaylarının hatta doktorların bile kendi aralarında tartıştığı bir konu var ki, o da normal doğumun sakıncalı olduğu düşüncesi. Hamilelerin büyük bir kısmı normal doğum yapmak istediklerini belirtirken, diğer kısım ise bu acıyı çekmeye gerek olmadığını ve sezaryen doğumun anne ve bebek için daha uygun olduğunu savunuyor.

doğum

doğum

Normal Doğumdan Korkmayın

“Daha düne kadar sezaryen doğum mu vardı, annelerimiz anneannelerimiz nasıl doğum yapıyordu?” gibi sözleri mutlaka çok sık duymuşsunuzdur. Evet, o dönemlerde normal doğumdan başkası düşünülemiyordu ki zaten imkânlar da buna elvermiyordu. Aslında şimdi de durum böyle yani hem sizin hem de bebeğiniz için riskli bir durum oluşmadığı takdirde zaten doktorunuz size normal doğum öneriyor.

doğum yapmak

doğum yapmak

Artık doktorlar ve hastaneler doğum konusunda çok daha tecrübeli ve donanımlı. Siz normal doğum yapacağınız için korku ve endişe duymak yerine kendinizi doktorunuza bırakmanız yeterli olacaktır. Evet, biraz sancılı bir süreç ama bunun hayatınızın en önemli ve en özel duygusu olduğunu da unutmayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir