Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odası, genellikle 3+1 ya da daha fazla odaya sahip evlerde, herhangi bir misafir oturmaya veya yatılı geldiğinde kullanılan bir odadır. Eğer yalnız yaşayan biriyseniz evinizde kendi odanız dışında bütün odalar size oturma odası gibi gelecektir. Peki oturma odası dekorasyon fikirleri denilince aklınıza neler gelmektedir? Oturma odası dekorasyon fikirleri oturma odasının büyük ya da küçük olmasına göre değişir mi gibi akıllardaki birçok sorunun cevabını bu başlık altında yanıtlayacağız. Gelin hep beraber oturma odası dekorasyon fikirleri konusunu detaylıca ele alalım.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonları

Oturma odanız çok büyük değilse eğer, orayı yine gösterişli ve ilgi çekici kılmanız mümkün. Küçük oturma odası dekorasyonları için de pek çok seçenek mevcut. Eğer küçük bir oturma odasını tasarlamak istiyorsanız, geniş oturma gruplarını tercih etmeniz pekte yerinde bir karar olmayacaktır. Küçük oturma odası dekorasyonları için açık renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin açık renk bir perde, açık renk bir sehpa ya da açık renk tablolar da küçük oturma odanızı gayet şirin ve uyumlu bir görünüme kavuşturacaktır.

Küçük oturma odası dekorasyonları için bir diğer seçenek ise siyah ve beyazın uyumudur. Siyah bir masa, beyaz bir koltuk takımı ve beyaz perdeler de ya da siyah beyaz çerçeveler de renk ve ahenk uyumu açısından iyi bir görüntü sağlayacaktır. Küçük bir oturma odasını kasvetli ve sıkıcı bir görünümden kurtarmanın püf noktası, renkler ve nesnelerin birbiri ile uyumlu olmasıdır.

İyi Bir Stil Yaratma

Bir oturma odasının estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri stildir. Oturma odasında iyi bir stil yaratma, hem odanın görüntüsünü ilgi çekici kılar hem de odanın enerjisini kişiye doğru olumlu yönde çeker. İyi bir stil yaratma konusunda odanın büyüklüğü, nesnelerin ve renklerin birbiri ile uyumu gibi noktaları ayrıca göz önünde bulundurmalısınız. Aksi takdirde kasvetli ve sıradan bir oturma odası tasarlamış olursunuz. Daha önce hiç denenmemiş farklı stiller denemenizin de, iyi bir oturma odası oluşturmanıza katkısı olacaktır.

Çeşitli sosyal medya platfomlarından, ya da mobilyacılardan da iyi bir stil yaratma konusunda ilham alabilirsiniz. Ancak bunu yaparken taklitlerden sakınmanızda fayda var. Zira bu konularda uzman biri oturma odanızı ziyaret ettiğinde birbirinin tıpatıp aynısı bir manzara ile karşılaşmayı şaşırtıcı bulabilir. Fakat özgün bir stil yaratırsanız bu hem sizi motive edecek, hem de misafirlerinizi memnun edecektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir