Oyuncak Araba Alırken Dikkat!

Anne babalar çocukları için oyuncak seçerken son derece dikkatli olmalı… Çünkü gayet masum görünen oyuncaklar çocuklar için büyük tehlikelere davetiye çıkarabiliyor. Özellikle çocukların her yaşta oynamaktan büyük keyif aldıkları oyuncak arabalar için bu konuda daha fazla önem kazanıyor. Anne babalar olabildiğinde kalite düzeyi yüksek olan ve denetimden geçen markaların oyuncak arabalarını almalı…

Akülü Araba

Akülü Araba

Arabanın Parçalarını Kontrol Edin

Oyuncak arabalarda en önemli husus oyuncağın tekerleği gibi parçalarının kolaylıkla çıkıp çıkmadığıdır. Özellikle nesneleri ağzına götürme döneminde olan çocukların oynadıkları tüm oyuncaklar parçaları ayrılmayan, bütün formda olan ürünler arasından seçilmeli. Çünkü kolay çıkan parçalar hem yaralanmalara neden olabiliyor hem de çocuklar için farklı tehlikeler doğurabiliyor.

Oyuncak Araba

Oyuncak Araba

Oyuncakların renklendirilmesinde kullanılan boyalar da önemli hususlar arasında yer alıyor. Zararlı maddeler içeren boylarla renklendirilmiş veya zararlı içerikleri bulunan parlatıcılar kullanılmış olan oyuncaklardan uzak durulması gerekir. Bunun için ilgili bakanlık tarafından denetime tabi tutulmuş markaların ürünlerini seçmek yeterli olacaktır. Bakanlıktan satış onayı almış ürünleri gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.