Powerbank Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Son yıllarda herkesin elinde akıllı telefon var. Bu telefonlarda bitmek bilmeyen genel sorun herkesin tahmin edebileceği gibi şarj problemi. İşte tam da bu noktada siz okuyuculara powerbank dediğimiz taşınabilir batarya ürününü tavsiye ediyoruz. Artık şarjınızın olur olmadık zamanlarda bitmesini bu ürün sayesinde engelleyebilirsiniz. Peki powerbank satın alırken nelere dikkat etmeli?

powerbank

powerbank

Powerbank Alırken Dikkat

Taşınabilir batarya satın almaya karar verdi iseniz ilk önerimizi çıkış amper değerine dikkat etmeniz olacak. Ürünün giriş voltajı genelde 5V değerinde olur. Fakat çıkış amperinin en az 2 olması gerekir. Bunu unutmayın. Piyasada daha ucuz fiyatlarda 1 amperlik ürünler mevcut ama telefonu daha geç şarj eder. Eğer 2 amperlik satın alırsanız daha kısa sürede telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

taşınabilir şarj

taşınabilir şarj

Eğer telefonunuz 2500-3500 mAh kapasitesinde ise en az 6000-7000 mAh seviyesinde powerbank seçmeniz lazım. Şarjınız size yarım gün zor dayanıyor ise en yüksek kapasiteli 10000 mAh lık powerbank ürünlerinden tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.  Yani telefonunuzun mili amper değerinin 3 katı fazla olan ürün satın almanız gerekli.  bu özellikler dikkat ederek taşınabilir batarya satın alırsanız sonradan pişman olmazsınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir