Regl Şişkinliğine Ne İyi Gelir?

Regl dönemindeki şişkinliğinizi azaltabilmek için ilk olarak fiziksel hareketlerinizi çoğaltmanız gerekiyor. Düzenli olarak yürüyüş, koşu ya da spor egzersizleri yaparsanız ve bu aktiviteleri hayatınızın bir parçası haline getirirseniz adet dönemi öncesindeki vücut şişkinliğiniz minimum seviyelere inecektir.

Yemeklerinizin arasına mutlaka sebze ve meyve eklemeyi de unutmayın. Meyve ve sebzeler ile birlikte tam tahıllı yiyecekler de regl şişkinliğini önleyebilmek için size yardımcı olabilecek olan yiyeceklerdir. Günde en az 2 öğününüzde tahıllı yiyeceklere yer vermeye çalışın.

regl sancısı

regl sancısı

Tuz, regl döneminde azaltmanız gereken bir gıdadır. Kanama başlamadan önceki 1 haftada mutlaka tuzu azaltmalısınız. Böylelikle regl dönemindeki şişkinliğiniz azalacaktır.

Tuz Tüketimini Azaltın

Yemeklerinizdeki tuz oranını azaltabilmek için hazır yiyeceklerden de uzak durmalısınız. Basit yöntemler ile regl dönemi şişkinliğinizi ve ağrılarınızı hafifletemiyorsanız ve oldukça şiddetli ağrılar yaşıyorsanız uzman bir doktora giderek kendinize uygun idrar söktürücü ilaçlar alabilirsiniz.

regl dönemi

regl dönemi

İlaç kullanırken vücudunuzdaki mineral dengesini bozmamak ve böbreklerinize ciddi bir zarar vermemek için ise dikkatli olmalısınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir