Sabahları Hızlı Makyaj Önerileri

Bütün gece çocuklarıyla uğraşıp, ev işleriyle ilgilenip evdeki herkesten daha geç uyuduktan sonra, yine evdeki herkesten erken uyanan kadınların aşırı yorgun ve bitkin görünen bir ifadeyle uyanıp, yine yoğunluk yüzünden yeterince kişisel bakımlarına zaman ayıramamaları günümüzde çok sık meydana gelmektedir. Hayatın yoğunluğu sırasında hem yeterince dinlenemeyip hem de vücuduna gerekli özeni gösteremeyen kadınlar için bazı küçük bakım hileleri hayat kurtarıcı olabilmektedir.

makyaj

makyaj

Hızlı Makyaj Hileleri

Sabah uyandığında yüzünü şişmiş ve göz çevresinde olması gerektiğinden daha fazla kırışık bulan kadınlar, bu durumu kapatmak için makyaj uygulamak gibi bir yanlış yöntem belirleyebiliyorlar aceleden dolayı.

Bunun yerine bir buz poşetini beş dakika yüzüne dayayıp bekleterek şişlikleri indirip, sonrasında bakım ve makyaj uygulamalarına başlamaları ve böyle uyandıkları sabahlarda aşırı makyajdan kaçınarak gün içinde yüzlerini dinlendirmeleri ertesi gün bunun yaşanmasını engelleyebilir.

makyaj malzemeleri

makyaj malzemeleri

Sabahları makyaj yaparken yüze cildi yormayacak şekilde, hafif bir fondöten uygulanmalı, rimel sadece üst kirpiklere uygulanmalıdır. Günün yorgunluğundan geçmemiş olan kırmızılık ve sarılıkları kapatmak için de gözaltına beyaz kalem çekilebilir. Böylece gözün beyazı daha çok öne çıkacağından, dikkat burada olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir