Sarışınlığın Doğal Yolu

Sarışın olmak isteyebilir, sarışınlığın size daha çok yakıştığını düşünebilirsiniz. Fakat sarışın olmaya çalışırken saçlarınızı yıpratmanıza gerek yok. Bunun için saçlara zarar vermeyen sağlıklı yöntemler de mevcut.

Sarışın Olmak

Sarışın Olmak

Sarışınlığa Giden Sağlıklı Yollar

İlk olarak saç açıcı spreyler; aşırı kullanımda içindeki açıcı maddeden dolayı saçlara zarar verebilir fakat; dozunu ayarladığınızda koyu renk saçlarda bile iyi sonuçlar alabilirsiniz. Koyu renk saçların sarıya dönmesi çok daha zordur. Saç açıcı spreylerle kademe kademe saç rengini açmak mümkün olacaktır.

Sarışınlığın doğal yolu

Sarışınlığın doğal yolu

Papatya suyu; en doğal ve en yaygın saç açma yöntemidir. Papatya suyunu kaynatıp saça sürdükten sonra güneşe çıkıp bir süre beklemeli, daha sonra saçlarınızı yıkamalısınız. Bir anda saçlar sarıya dönmüyor fakat; sürekli kullanımda hem saç rengini açıyor hem de saçları besleyip güçlendiriyor.

Saç açıcı şampuanlar da bazı firmalar tarafından üretilmeye başlandı. Saçlara zarar vermeyen bitkisel karışımlara sahip bu şampuanlar da kademe kademe saç renginizi açıyor ve sizi sarışınlığa bir adım daha yaklaştırıyor. Tabi bu şampuanlar koyu renk saçlar için değil; açık renk boyalı saçlar veya kendiliğin sarıya yakın açık renk saçlar için kullanıma uygun.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.