Şok Diyetler Kâbusunuz Olmasın

Dijital platformlarda kol gezen diyet listelerinden aman ha uzak durun. Onların her biri sağlıksız ve insan sağlığını tehlikeye atam türden listelerdir. Her şeyden önce 1 hafta gibi kısa bir sürede verilmesi mümkün olmayan sayılarda kilolar vermeyi vaat eden sahtekâr insanların tek bir amacı vardır o da sizin paralarınızı almak.

diyet listesi

diyet listesi

Ezbere Diyet Listesi Olmaz

Birden fazla yöntem denediniz, birçok diyetisyene gittiniz ve verdikleri listeleri harfiyen uyguladınız. Ancak ne yaptıysanız bir türlü kilo veremediniz ve internette gezinirken karşınıza çıkan ilk diyet tuzağına düşüyorsunuz. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, kimse kimseye daha doğrusu hiçbir beslenme uzmanı danışanına uzaktan uzağa, görmeden, gerekli tetkikleri yapmadan bir diyet listesi yazmaz.

diyet

diyet

Bu şok diyetlerin bir aldatmacadan ibaret olduğunu sırf bu noktadan bile anlayabilirsiniz. Ayrıca eğer 100 kilonun üzerinde değilseniz ayda 7-8 kilo vermeniz mümkün olmadığı gibi sağlıklı da değildir. Unutmayın diyet sabır işidir ve sabırlı olarak ideal kilonuza inene kadar sağlıklı beslenme kurallarına uymalı ve doktorunuzun tavsiyelerine kulak vermelisiniz. 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir