Winrar Sürümleri Nelerdir

Bilgisayar kullanıcıları içerisindeki verilerin sıkıştırılmak suretiyle daha az boyut kaplamasını sağlayan programın başında winrar gelir. Bilgisayar içerisindeki dosyaları küçültmek ve arşivlemek için kullanan yazılım programı Winrar kullanım en yaygın sıkıştırma programıdır. Kullanımı ve kurulu çok kolay winrar programı sıkıştırdığınız dosyaları açmanıza, diğer dosyalarınızı ise sıkıştırmaya yarar. Yüksek boyuta sahip dosyaların mail üzerinden gönderiminde sıkıştırılması çok önemlidir.

Winrar programı içerik olarak birçok dosyayı destekler. Winrar sürümleri eski ve yeni olmak üzere ikiye ayrılır. Yeni sürümler WinRAR 5.3 olup 1.9 MB boyuta sahiptir. Sistem uyumluluğu ise windows – 64 bittir. Ancak 32 & 64 Bit Winrar sürümleri de tüm işletim sistemleri için mevcuttur. Word dosyasını sıkıştırmak için yapmanız gereken dosyanın üzerini işaretleyerek sağ tıklayabilir arşive ekle yaparak sıkıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sıkıştırma sürümleri içerisinde WinRAR 5.3 sürümü 1.8 MB boyutu en yaygın kullanılan winrar sürümlerinden birisidir.

Yüksek Sıkıştırmanın Zararları Nelerdir

Yapacağınız sıkıştırma işleminde yöntem kısmını kullanarak dosyanın ve ve klasörü ne oranda sıkışacağını seçebilirsiniz. Yüksek sıkıştırma yapmanız durumunda dosyalarınızın açılması da o kadar yavaş olur. Sıkıştırılma yapılmış dosya içeriğini direkt olarak winrar aracılığıyla düzenleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Çift tıklayarak yapacağınız bu işlem son derece güvenli kullanım sağlar.

Kişisel ve sektörel anlamda yapılan çalışmalarda yaygın olarak kullanılan winrar sürümlerini bilgisayarınıza yüklerken işlerinize cevap vermesi çok önemlidir. Sıkıştırılmış bir dosyayı orijinal haline çevirmek istiyorsanız, sıkıştırılmış dosyaya sağ tıkladıktan sonra “Buraya çıkart” veya “Klasöre çıkart” seçeneklerinden birisini seçerek kolayca normal dosya düzenine çevirebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir