Yazın Rengi Mor

Mor ve ötesi, bu yıla damga vuracak gibi duruyor zira bu yaz, hatta ilkbahardan başlamak üzere mor hemen her yerde karşımıza çıkacak.Mor her ne kadar kadın rengi, dahası feministlerin rengi olarak kabul edilse de moru bu yıl kadın, erkek hatta çocuk modasında bile sıkça göreceğiz ve tabir-i caiz ise resmen morlaşacağız.

2017 yaz

2017 yaz

Asil ve Tarz

Mor zor bir renk, hatta iddialı bir renk olmakla beraber İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in kıyafetlerinde bu renge ağırlık verdiğini unutmamalı. Tarihin her çağında farkını hatta ruhunu ortaya koymak isteyenlerin moda olsun, olmasın giydikleri bir renk. Asil bir renk demek belki de mor için söylenebilecek en doğru sözcük. Mor rengin sıkalası oldukça geniş, o yüzden de mor ve ötesi dedik başta bu yüzden de esmer, sarışın, kumral ve beyaz tenlilerin morun kendine uyan bir tonunu bulabilir ve rahatlıkla kullanabilir.

mor abiye

mor abiye

Ama sırf moda diye baştan aşağı mor giyip durumu abartmamalı. Mor rengi kullanırken aksesuar konusunda dikkatli seçim yapmak gerekiyor zira mor iddialı bir renk olduğundan olabildiğine elagance tasarımlar seçilmeli ve aksesuarlara özen gösterilmeli. Mor ile lacivert, beyaz, siyah gibi diğer renkleri kombine ederek kullanabilirsiniz.Mor bir ruj ise bu sene her kadının dudağında olacak gibi zira makyaj modasında da mor ağır basıyor. Yine sezonun bir diğer modası zincir saplı mor bir çanta takarak girdiğiniz ortamın en iddialı insanı olmanız mümkün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir