Yogi Tarzı Yaşamla Kilolara Elveda

Yaşamlarımız çılgın bir hızla devam ediyor. Bu yaşam tarzında yediklerimizi içtiklerimizi de çok hızlıca tüketiyoruz. Bu hızlı ve sağlıksız beslenme kilo almamıza sebep oluyor.
Bu koşuşturmacayı biraz olsun frenlemek için günde 10-15 dakikayı kendinize ayırıp yoga yapmak ruhunuza ve bedeninize iyi gelecektir. Ayrıca kilo kontrolünde tahmin edemeyeceğiniz kadar yardımcınız olacaktır.

Fakat herkes yoga yapmaya çeşitli nedenlerden dolayı yanaşmayabilir. Bu durumda hayatınızda yapabileceğiniz ufak değişikliklerle yogi tarzı bir yaşama geçebilir ve kilo kontrolü anlamında farkındalığınızı artırabilirsiniz.

Peki Nasıl?

Öncelikle yemek yediğiniz zamanları yavaşlatabilirsiniz. Yemeğinizi yerken çabuk çabuk bitirmeye çalışmak yerine yavaş ve bolca çiğneyerek yiyebilirsiniz. Böylece beyindeki doyma merkezi yemek bitmeden mesajı alacak ve daha az yemekle doymuş olacaksınız.

Öte yandan besinlerimizin taze olmasına ve onların değerlerine dikkat edebilirsiniz. Yediklerinizin kıymetini anlamak, yemek yerken sadece yemek yeme eylemine odaklanmak ve aslında ne kadar güzel yiyeceklerle dolu olan dünyamızı fark etmek gibi düşünce noktalarında olmak da sizi yavaşlatacak ve dinginleştirecektir.

Yavaş Yemek Yemek

Yavaş Yemek Yemek

Şu kanıtlanmış bir gerçek ki; stres altında yenen yemekler sonrasında, kalorilerin yağa dönüşme yüzdesi artış gösteriyor.
Yemek yaparken de donmuş bir gıdayı mikrodalga fırında ısıtıp alel acele yemek yerine, kendinize zaman ayırıp taze sebzelerden yemekler hazırlayabilirsiniz. Yemeği bir şölene çevirebilirsiniz. İnanın seremoni ile yenen yemeklerde çok daha çabuk doyarsınız.

Neye odaklanırsanız onları çoğaltırsınız hayatınızda. Eğer kilo problemine odaklanırsanız kilolarınızı çoğaltırsınız. Kiloya odaklanmak yerine, harika bedeninize, onun işleyişine size aslında ne kadar da mükemmel şekilde hizmet ettiğine odaklanırsanız, kilolardan o kadar çabuk kurtulursunuz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir