Almanya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her yıl pek çok kişi kültürel geziler veya iş seyahatleri için Almanya’yı ziyaret eder. Bu ülkeye gitmeden önce almanya vizesi almak gerekir. Bu sebeple öncelikle vize başvurularında bulunmak önemli bir konudur. Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler ile başvuru ücretleri hakkında bilgi almak gerekir.

Almanya’ya seyahat amacına ve sürelerine bağlı olarak farklı vize türleri için başvurular gerçekleştirilir. www.vizekeyfi.com sitemizden Almanya vizesi konusunda hizmet alabilirsiniz. Almanya bordo pasaport sahibi olan kişilerin ülkeye girmesi konusunda vize talep eder.

Bunun haricinde gri, yeşil ve siyah pasaportu bulunan kişilerin 180 gün içinde 90 gün kadar bir süre vize almadan giriş yapmaları mümkündür. Almanya, Schengen ülkesi olduğu için, Almanya’ya gidişlerde kullanılacak pasaportların önceden alınmış çoklu ve geçerliliği olan Schengen vizesi olması halinde yeniden Almanya vizesi almaya ihtiyaç duyulmaz.

Almanya Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

almanya vizesi başvurusunda bulunurken istenen şartlara dikkat etmek son derece önemlidir. Almanya vizesi alabilmesi adına uzun süreli bir seyahat düşünülüyorsa Almanya Konsolosluğu veya büyükelçiliğine, kısa süreli bir seyahat düşünülüyorsa Almanya konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezlerine başvuru işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Başvuru işlemlerinin yapılabilmesi adına ilk önce kişilerin randevu almasına ihtiyaç duyulur. Randevu alma aşamasında başvuru süresine de dikkat etmek gerekir. Yoğun zamanlarda başvuru sonuçları uzun süreceği için başvuruların seyahatlerden 1-3 ay önce yapılması sürecin sorunsuz atlatılmasına yardımcı olur.

Randevu alındıktan sonra kişilerin belirlenmiş olan randevu saatlerinde başvuru merkezlerinde olması gerekir. Zamanlamanın kaçırılması halinde kişilerin tekrardan randevu almasına ihtiyaç duyulur. Bu da son derece uzun bir zaman diliminin geçmesi anlamına gelir.

Vize başvurusu için randevulara gidilirken istenen evrakların eksiksiz bir şekilde götürülmesine dikkat edilmelidir. Bunun için ilk önce alınacak vize çeşidi belirlenmeli ve sonrasında o vize için istenen evraklar hazırlanmalıdır.

Vize Sponsor Dilekçeleri Ne Zaman Geçerli Olur?

Aylık olarak herhangi bir geliri olmayan öğrenciler ile işsiz olan kişiler veya yeterli bir geliri olmayan çalışanlarla firma sahibi olanlar almanya vizesi başvurusunda bulunurken sponsor desteği alabilir. Sponsor olacakların 1. dereceden yakın olma zorunluluğu bulunur. İşsizler veya öğrencilerin banka hesaplarında yeterli bir bakiye olması halinde sponsor desteğine ihtiyaç olmadan vize başvurusunda bulunmaları mümkündür.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir