Kelepçe Rezistans Nedir?

Günümüz de pek çok makine ve ısıtıcının içerisin de rezistanslar yer alıyor. Klimalar dan başlayarak fırınlara kadar uzuna pek çok alan da kullanımı sağlanan rezistanslar yani bir diğer ismiyle ısıtıcılar, elektrik enerjisini ısıyı dönüştüren sistemler olarak biliniyorlar. Genel mana da tel şeklin de buluna rezistanslar günümüzün ilerleyen teknolojisiyle birlikte tel formundan başka çeşitlerle de bulunuyorlar.

Kelepçe rezistans çeşitleri nelerdir?

Oldukça yaygın bir şekil de kullanılan rezistans çeşitlerin den bir tanesi de kelepçe rezistans türüdür. Şekilleri ile benzer isim de bulunan bu rezistans türü birkaç farklı sınıfa ayrılmıştır.

Mika yalıtımlı kelepçe rezistans bunlardan ilkidir. Bu model deki rezistanslar daha çok çalışma sıcaklığı üç yüz santigrat dereceye kadar ulaşan aletler de kullanılıyorlar. Enjeksiyon çeşidi plastik makineler de plastik olan ham maddenin şekillendirilmesi konusun da oldukça etkin olarak faydalanılıyorlar. Bunlara ilaveten boru hatlarının ve tankların ısıtılmasında da kullanılıyorlar.

Seramik kelepçe rezistans da günümüz de en çok kullanılan rezistans çeşitlerin den bir tanesidir. Altı yüz elli santigrat dereceye kadar olan uygulamalar da rahatlık ile kullanılabilirler. Seramik kelepçe rezistans bu ısıya kadar ulaşabilmelerinin en büyük sebebi steatik alışıma sahip yüksek ısıya dayanıklı olan teknik seramiklerdir.

Bir başka rezistans modeli ise kelepçe rezistanslardır. Dış kılıfında paslanmaz çeliğin kullanıldığı bu modeller kapalı devre üretim mantığı ile üretimi sağlanmış rezistanslar arasındadır. Bu tip rezistanslar beş yüz santigrat dereceye kadar ısıya dayanıklıdır.

Rezistans alınabilecek güvenli üreticiler var mı?

Günümüz de rezistans alımı yapıla bilecek güvenli firmalar mevcut. Bunlardan bir tanesi de Rezistans Markettir. Bu firmaya rezistansmarket.com ile ulaşım sağlana biliyor. İçerisin de pek çok ürünün bulunduğu bu site ile çok sayıda ürüne ulaşa bilmek mümkün. www.rezistansmarket.com ile aradığınız kalite de ve fiyat ta ürüne kavuşa bilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. Furkan Aydın dedi ki:

    Günümüzde en çok isi alininda kullanılır ve yaygın kullanılan den bir tanesidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir