Çocuklarla Uçmanın Püf Noktaları

Günümüzde en çok kullanılan seyahat araçları içerisinde yer alan uçaklar oldukça konforlu, hızlı ve kaliteli bir ulaşım hizmeti sunuyor. Dilediğimiz farklı noktalara yapacağımız seyahatlerde çocuklarımızın rahat etmesi ve sorun çıkarmaması için alınabilecek belli başlı önlemler var. Öncelikli olarak sorun çıkmaması için chek-in işlemlerinizi sanal ortamdan yaptırın. Bu sayede sıra beklemek zorunda kalmazsınız.

çocuklarla uçak yolculuğu

çocuklarla uçak yolculuğu

İkinci olarak uçağa mümkün olduğunca erken binin ve çocuğunuzun güvenliğinden emin olun. Uçak kalkmadan önce ona süt ya da farklı içecekler ikram edebilirsiniz.

rahat yolculuk

rahat yolculuk

Çocukların üzerinde bulunan stresi almak için ona rahatlatıcı hikâyeler anlatın ve uçakları sevdirin. Yapacağınız seyahati daha eğlenceli hale getirecek olan oyunlar ile onu meşgul edin.

uçak

uçak

Kabin Ekibinden Destek Alın

Çocuklarınızı oyalayacak türden eşyalar için kabin ekibinden yardım isteyebilirsiniz. Belki bir oyuncak ya da daha farklı bir uğraş ile onları meşgul edebilirsiniz. Cep telefonları ya da tablet gibi eşyaları onların kullanımına sunun. Son olarak yanınızda yedek kıyafet ve kusmaya karşı paket bulundurmayı asla ihmal etmeyin.

You may also like...

1 Response

  1. mustafa dedi ki:

    bi çok çocuk korkuyor uçaktan ve bunun önlem alınması gerekir eğer her uçakta çocukları eğlendirmek için aktiviteler olursa daha rahat uçabilirler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir