İlginç Bilgiler

Hayatın her alanında insanı hayrete düşürecek bilgiler vardır. Bazen bildiklerinizin aslında yanlış olduğunu ve doğruların aslında bambaşka şeyler olduğunu görürsünüz. Sizi hayrete düşürecek bilgilerden biri kahve kelimesidir. Kahve kelimesi dilimizde bizle özgü bir içecek anlamına gelirken Arapçada kahve çekirdeğin şarabı manasına gelir.

bomba

bomba

Bunları Duymuş Muydunuz?

Değişik ve ağzı açık bırakan bilgiler arasında dünyanın seyrini değiştiren iki icat var. Bir yeri yok edecek kudrette olan atom bombası birçok kişi tarafından en önemli ve zor buluş olarak gösterilirken bu buluşun şu anki keyif ürünü olan televizyondan önce bulunmuş olması oldukça hayret verici bir durumdur. Üstelik tamı tamına 20 sene önce icat edilmiştir.

fil

fil

En enteresan bilgilerden biride fillerin hazin korkusudur. Biliyorsunuz ki fil dünyanın en iri, büyük hayvanlarından biridir. Tam bir devdir adeta. Ama en büyük korkusu da kendisinden oldukça küçük, minik farelerdir. Filler fareden çok korkar. Bunun yanı sıra sosyal hayatta kadınların çok rastladığı toka kaybetme durumuyla alakalı da yapılan araştırma neticesinde kadınların her yıl 1,7 milyar toka kaybettiği sonucuna varılmıştır.

You may also like...

1 Response

  1. Ozan dedi ki:

    yeni bilgiler öğrenmeyi çok seviyorum. Bakalım daha neler okuyacak bu gözler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir