Üroloji Nedir?

Kısa ve kaba bir üroloji tanımı yapmak gerekirse eğer hem kadınlarda hem de erkeklerdeki üreme ve boşaltım sistemi ile uğraşan bilim dalına üroloji denilir.  İnsanlar farklı nedenlerle ürologlara başvurma durumunda kalabilirler. Yapıları itibari ile birbirlerinden çok değişik özelliklerde olan bu hastalıklar asla ihmal edilmemesi gereken türdedir.  Bu yazımızda siz değerli okuyucular için üroloji hakkında kısa bir değerlendirme yazısı yazmak istedik.

Üroloji

Üroloji

Başlıca Ürolojik Hastalıklar

Üroloji kapsamında yer allan başlıca hastalıklar şunlardır. Böbrek ve üreter taşları, prostat, mesane, böbrek, testis, penis ve üreteral kanserler, cinsel işlev bozuklukları, erkek kısırlığı, leğen kemiği ağrısı ve ürolojik enfeksiyonlar. Bunlar gibi boşaltım ve üreme kapsamında yer alan diğer tüm rahatsızlıklarınız için mutlaka alanında uzman ürologlara başvurmanızı tavsiye ederiz.

Sonuç itibari ile bunlardan biri ya da sayamadığımız diğer rahatsızlıklardan birine sahip iseniz ve hangi durumda olduğunuza dair kapsamlı ve net bilgiler almak istiyorsanız siz değerli okuyuculara http://www.urolojikayseri.com  internet adresini ziyaret etmenizi öneririz. Kayseri’deki Üroloji uzmanlarına tüm sorularınızı iletebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir