RAID Veri Kurtarma Nedir?

RAID, birden fazla diskin farklı donanım ve yazılım aracılığıyla bir araya getirilmesi ve tek bir depolama birimi şeklinde çalıştırılması anlamına gelmektedir. İlk dönemlerde yalnızca orta ve büyük ölçekli işletmelerin kullandığı bir depolama sistemi olan RAID sistemleri gelişen teknoloji ile birlikte son kullanıcıların da erişebileceği bir noktaya gelmiştir.

RAID sistemleriyle yapılandırılan diskler güvenlik düzeyleri, kullanım amacı ve ulaşabilecekleri kapasitelere göre farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Bu sistemler kullanıma bağlı olarak ve fiziksel darbelere bağlı olarak bazı zamanlarda arızalanabilir ve verilere erişebilmenizi imkansız bir hale getirebilirsiniz. Bu tür durumlarda profesyonel RAID kurtarma hizmetlerinden yararlanmanız tavsiye edilmektedir.

Veri Kurtarma Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Veri ve data kurtarma işlemlerinin tamamı uzmanlık gerektirmektedir. Günümüz teknoloji çağında işletmeler depolama gereksinimlerini karşılayabilmek ve kritik verilerini güvenli ortamda tutabilmek için RAID, SAN ve NAS depolama sunucu sistemlerini tercih etmektedir. Güvenilirliğinin yanı sıra karmaşık ve profesyonel destek gerektiren sistemler hassas sistemlerdir. Bu sebeple, veri kurtarma merkezlerini tercih ederken her zaman güvenilir olanlarını seçmelisiniz.

Veri kurtarma firmaları arasından seçim yaparken her zaman kendi özel laboratuvar ortamında hizmet veren ve veri gizliliğine özen gösteren firmaları tercih etmelisiniz. Profesyonel destek aldığınız zaman RAID kurtarma işlemlerinin daha doğru ve güvenilir şekilde yapılabilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu noktada GOLD DATA firmasını tercih edebilirsiniz. Veri güvenliğinize büyük bir hassasiyet ile yaklaşan GOLD DATA sayesinde geriye getirilmesi en zor olan verilerinizi bile geriye getirebilirsiniz. Kurumsal ve bireysel veri kurtarma hizmetleri sunan GOLD DATA, farklı depolama aygıtları ve sunucu aygıtları için veri kurtarma hizmetleri sunmaktadır. GOLD DATA ile iletişime geçmek ve hizmet detaylarını öğrenerek veri kurtarma talep formunu doldurmak isterseniz https://www.goldverikurtarma.com/raid-veri-kurtarma adresini ziyaret edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir