Bebeğinizin Duyguları Ortaya Çıkıyor

14. haftaya girmenizle birlikte bebeğinize büyük değişiklikler gözden kaçmaz. Minik bireyin yüzünün gelişmesi ve mimiklerin oluşması gibi insana has özellikleri bu hafta içerisinde kazanır. 14. Haftada ultrason da bebeğinizi görmeye gittiğinizde onu parmağını emerken ya da kaşlarını çatmış ve ya size sevimli bir şekilde gülümserken bulabilirsiniz.

bebeğin duygusu

bebeğin duygusu

Miniğe has özelliklerin daha da geliştiği bu dönemde onun gelişimini olumlu yönde etkileyecek besinler tüketerek gelişimini hızlandırabilir, sağlıklı bir birey olmasını sağlayabilir. Böbreklerinin idrar üretmeye başladığı bu minik bu hafta da ilk kez çişini yapmış olacaktır.

bebeklerin duygusu

bebeklerin duygusu

Boyu uzamaya başlayan bebeğinizin yaklaşık uzunluğu 8,5 santim yani bir kivi kadardır. Her hafta değişim gösteren bu minik canlı dokuz ay sonra tüm evreleri atlatarak dünyaya gözlerini açmak için hazır olacaktır.

You may also like...

2 Responses

  1. hasret dedi ki:

    Hamilelikte özellikle stresten uzak durmak bebeği duygusal olarak olumlu yönde etkiler.Anne karnındaki bebek annenin tüm duygularını onunla birlikte yaşayacağı için dikkat etmek lazım.

  2. Fatma dedi ki:

    Bebeğin duyguları ortaya çıktığında annenin duygularıda çok önemlidir çünkü anne ile aynı duyguyu taşıyor olacak anne dikkat etmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir