Nude Ruj Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda oldukça moda olan nude ruj, olabildiğince doğal hatta neredeyse yok denecek kadar şeffaf tonlardaki rujlardır. Fakat bu özelliği sebebiyle kullanımı zordur. Çünkü yanlış uygulandığında yüzün solgun ve hasta gibi görünmesine sebep olurken, doğru kullanım sonucunda oldukça havalı ve trend bir görünüm yakalamak mümkün olabilir. Özellikle yüzde diğer noktalara dikkat çekiyor olması bu ruj türünü daha riskli kılar. Dolayısıyla nüde rujun kullanım özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

nude ruj

nude ruj

Ten Rengine Göre Nude Ruj Çeşitleri

Her ne kadar şeffaf bir görünüme sahip olsa da nüde rujun da kendi içerisinde ara tonları bulunur. Dolayısıyla her tonun uyumlu olduğu farklı bir cilt tipi ve ten rengi vardır. Bu yüzden açık tenli kişiler, şeftali ve pembe tonlarındaki rujları tercih etmelidir. Böylece ten ile ruj arasında oluşacak sert geçiş engellenir ve doğal bir görünüm ortaya çıkar.

ruj

ruj

Ten rengi buğday olanlar, şeftali ve kahverengiye yakın tonlardaki rujları tercih etmelidir. Bu şekilde göz makyajı ön plana çıkarılabilir. Aynı zamanda ruj tonuna uygun şeftali renginde bir allıkla da makyaj tamamlanabilir.

Esmer tenliler ise, bordoya yakın kahve ve gül tonlarındaki rujları kullanabilirler. Bu tarz renkler, özellikle gece kombinleri için oldukça kullanışlıdır.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir