Grip ve Soğuk Algınlığı için Doğal Tarifler

Soğukların baş göstermeye başlaması ile beraber grip ve soğuk algınlığına yakalanma riskinin de artması görülüyor. Grip ve soğuk algınlığının yaşanması durumunda doktor kontrolünde tedavinin gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra uygulayabileceğiniz çeşitli doğal karışımlar ile bu hastalığı daha kolay atlatmanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Bal ve Zencefil

Bal ve zencefil bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etki eden önemli iki doğal seçimdir. Bu karşımın hazırlanmasında doğal bal kullanımına yer açmanız önerilir. Aynı zamanda zencefili ise kök olarak alınarak rendelenmesi elde edilecek olan faydayı artırır. Fakat kök zencefil bulamadığınız durumlarda toz olarak satılan zencefili de kullanabilirsiniz. Bir yemek kaşığı bal içine bir çay kaşığından biraz fazla zencefil eklemeniz yeterlidir. Karışımı sabah ve akşam bir tatlı kaşığı tüketmeniz önerilir. Bala alerjisi olanlar karşımı pekmez ile de yapabilirler.

Elma Kabuğu ve Ihlamur

Bir elma kabuğu ve bir tutam ıhlamuru bir su bardağı kadar su içinde kaynatmanız bu işlem için yeterlidir. Kaynama sonrasında içine karanfil, limon kabuğu ilave edebilirsiniz. Ilıyan karışım süzülerek içilebilir. Sabah ve akşamları taze olarak hazırlanarak içilmesi önerilir. Karşım hem direnç sağlayacak hem de kendinizi daha iyi hissetmenize destek olacaktır. Karanfil eklemek istediğinizde en fazla iki adet eklemeniz önerilir. Karanfili çok koymanız acı bir tat sunacağından fazla koymamanız önerilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir