Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklar evimizde belki en özel alanların başında gelir. Mutfak evin diğer yerlerinden ayrılır. Orada yemekler pişer, orada gelen dostlarımıza ziyafetler hazırlanır derken evin en işlevsel yeridir desek yanlış olmaz.

O zaman da oranın dekorasyonu başlı başına bir anlam kazanır. Mutfağı en sık kullanacak kişinin zevklerine uyan, rahat bir bölüm olmalıdır.

Kırmızı Mutfak Modelleri

Kırmızı Mutfak Modelleri

Şık Mutfaklar İçin Öneriler

Mutfak dekorasyonunda en önemli şey, mutfağın büyüklüğüdür. Küçük bir alan ise ona göre, büyükse ona göre dekore etmek size yer kazandıracağından, hareket kolaylığı getirecektir.

Şirin Mutfak Modelleri

Şirin Mutfak Modelleri

Mümkün olduğunca açık ama kiri yağı belli etmeyen renkler kullanılmalıdır. Mutfak dolaplarında yavruağzı renginin kullanılması hem kiri belli etmemesi, hem de açık renk olması açısından idealdir. Beyaz ise herhangi bir detayda mutlaka tercih edilmelidir.

Beyaz Mutfak Önerileri

Beyaz Mutfak Önerileri

Mutfağa masa koyacak durumunuz yoksa açılıp katlanır portatif olanlar tercih edilebilir. Perdeler de ise dantel mutfağa ayrı bir hava katacaktır. Dantel perde bulmakta zorlanıyor iseniz kareli olanları da tercih edebilirsiniz.

Tavanda mutlaka bir avize özelikle de modern tarzda olanlardan bulunması çok şık duracaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir