Adaçayı Yağının Faydaları Nelerdir?

Adaçayı bitkisinden çıkarılan adaçayı yağı tam anlamıyla her derde deva bir şifa kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. Hoş kokusu ve yatıştırıcı özelliği ile cilt için üretilen kozmetik ürünlerinde de kullanılan adaçayı yağının birçok faydası mevcut.

Adaçayı Yağının Faydaları

Adaçayı Yağının Faydaları

Adaçayı Yağının Yararları

Cildi temizleyerek cilde ferahlık sağlayan adaçayı yağı; cilt lekeleri, sivilceler ve siyah noktaların giderilmesinde büyük rol oynuyor. Ciltteki gözeneklerin sıkılaştırmasına yardımcı olarak bir tonik görevi gören bu yağ, cildinizin mat görünmesini de engelliyor. Yara izlerinin de yok olmasında etkili olan adaçayı yağı tam anlamıyla bir cilt doktoru.

Adaçayı

Adaçayı

Saç dökülmesi çoğu insanın en büyük problemlerinden biri. Sağlıklı saçlar sağlıklı saç derilerinde kök salar. Bu nedenle saç derinizin sağlığı ve kalitesi çok önemlidir. Kimyasal yapısı ile saç köklerine derinlemesine nüfuz ederek köklerin beslenmesini sağlayan adaçayı yağı kepek ve deri kuruluğuna da oldukça iyi geliyor.

Adaçayı Yağı

Adaçayı Yağı

Adaçayı yağı aynı zamanda bir elektrikli süpürge görevi görerek vücut içini temizlemeye yardımcı olur. İçerdiği antioksidanlar, anti-bakteriyeller ile bağışıklık sistemini güçlendirici ve mikropları temizleyici özelliğe sahip olan adaçayı yağı antidepresan özelliği ile ruh sağlığı için de oldukça faydalı.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir