Kış Yorgunluğunu Engelleyen Besinler

Kış mevsimine yavaş yavaş elveda derken kışın o yorgun ve halsiz bırakan hallerini üzerinizden atarak bahara merhaba diyebilmeye hazır mısınız? İşte tam da bu soruyu destekleyecek önerilere bir göz atmaya ne dersiniz ? Öncelikle kışın o yorgun ve ağır bırakan miskinliğini su ile atmaya başlamalısınız. Devamında her gün iki fincan yeşil çay içerek de bu bitkin vücudunuzdaki ödemleri yok edip eski canlılığına kavuşturabilirsiniz.

yeşil çay

yeşil çay

Kilonuzdan memnunsanız ve aşırı kilo probleminiz yok bazı enerji veren besinlerle hem dengeli beslenebilir hem de kilonuzu koruyarak yaza girebilirsiniz. Baharın verdiği o canlılık ve hareketlilikle sizde sabahları bir saat temiz hava alıp yürüyebilirsiniz. Bu hem vücudunuzda hareketliliği sağlayacak hem de sizi güne daha zinde başlamanız için yardımcı olacaktır.

su

su

Kışın Rehavetine Karşı Dengeli Beslenme

Dengeli beslenmek için sadece kış yada bahar aylarında değil her mevsim tam tahıllı ürünlerle beslenmeye dikkat etmelisiniz. Örneğin:  Zengin lif kaynağı olan çavdar, yulaf ve tam buğday ürünleri kan şekerinizde dengeleyici bir rol oynadığı için sizin tok kalmanıza ve kilonuzu korumanıza yardım ediyor.

mantar

mantar

Bunun yanında her gün yiyeceğiniz bir avuç kuru yemiş hem kalp sağlığınız hem de baharı enerjik karşılamanız için gerekiyor. Ayrıca Muz ve mantar besinlerinden de haftada en az iki defa tüketerek  mutluluk ve serotonin hormonunuzun devreye girmesini sağlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir