6. Nesil İntel Core

İşlemcilerin son teknolojiye göre tasarlanmış olmaları avantaj sunabilmesi açısından önemlidir. Son teknolojiyle hazırlanan işlemciler pil ömrünü uzun vadede kullanma imkânı sunar. Bunun yanı sıra, bilgisayarların performansını da bir hayli arttırır. Uzun süredir insanların merakla beklediği 6. Nesil Intel Core’un özellikleri hakkında bilgi verilmeye başlandı.

intel core

intel core

Cihazın geçmiş dönemlere kıyaslandığında en iyi işlemci olduğu düşünülüyor. Özelliklere bakıldığında bilgisayarın performansının 2 katına çıkabileceği görünüyor. İntel, 6. Nesil Intel Core işlemcilerin güç tüketimin düşük olacağı tahmin ediliyor. Performansının da gelişmiş olduğundan bahsedilmiştir. 6. Nesil İntel Core için, birçok cihaz tasarımını desteklediği, bu cihazlardan bazılarının ise geniş ekranlı masaüstü bilgisayarlar ya da laptoplar olduğu söylenildi.

intel core işlemci

intel core işlemci

6.Nesil İntel Core’un Sunduğu Avantajlar

14nm üretim teknolojisiyle geliştirilen yeni Skylake mikro mimarisiyle oluşturulan işlemcisi, eski bilgisayarlarda ya da yavaşlıktan dolayı bir köşeye bırakılan laptoplarda iki kat performans sağlayacak niteliktedir. İşlemcinin oyun ve videolar için de çıtayı hayli yükselteceği düşünülüyor. Yeni nesil işlemcilerin sağladığı en büyük avantajlardan birisi de pil ömrünün uzun süreli dayanabilmesidir. İntel 6. Nesil Core işlemcisinin gün boyu dayanabilecek pil ömrü sağlayacağından bahsediliyor.

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir