Topuklu Ayakkabı Nasıl Rahat Giyilir?

Kadınların olmazsa olmaz aksesuarından olan topuklu ayakkabılar, kıyafetleri tamamlayan bir unsurdur. Topuklu ayakkabıların yüklediği özgüven duygusuyla kadınlar kendilerini daha estetiksel ve özenli hissediyorlar. Şıklığı ve zarafeti yansıtan topuklu ayakkabılar, maalesef ki bazen doğru seçim yapılmadığında işkenceye dönüşebilmekte. Kadınlar, genelde şıklıkla rahatlığı bir arada olsun isterler. Fakat çoğu zaman ya rahatlıklarını seçmek ya da şık görünmek için rahatlığı rafa kaldırmak mecburiyetinde kalırlar. Görsel olarak kendisine hayran bırakan bir topuklu ayakkabı ayakta çok rahatsız edici olabiliyor. Bundan dolayı görselliğine, rahatlığından çok önem veren kadınlarından beş tanesinden üçü mutlaka ayak ve bel gibi bazı bölgelerde kaynaklanan ağrılara maruz kalabiliyor.

Peki, topuklu ayakkabı nasıl rahat giyilir öyleyse? Diye soracak olursanız, bunun elbette ki mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Belirli başlı bazı hususlara dikkat edilerek topuklu ayakkabıyı rahat bir şekilde giyebilirsiniz. Tasarladığınız kombinle gönül rahatlığı ile hayallerinizdeki şıklığı ortaya çıkarabilirsiniz. Öncelikle topuklu ayakkabı seçimi yaparken, ayak yapınıza göre seçim yapmaya gayret edin. Mesela ayaklarınız taraklı ise eğer geniş ayakkabılara yönelmeniz gerekmektedir. Bunların yanında ince topuk yerine daha kalın bir topuk seçerseniz, ayaklarınız daha rahat edecektir. Kalın topuklu ayakkabılar, denge açısından da rahattır. Yürürken size rahatsızlık vermez. Topuklu ayakkabıların içerisinde rahat olmak için, bilekten bağlamalı bir topuklu ayakkabı tercih edilebilir. Böylece ayaklarınız korunur ve daha kolay hareket edebilirsiniz.

Ayakkabının ucu da son derece önemlidir. Topuğun yüksekliği artıkça ön tarafa olan basınçta artacaktır. Bu nedenle mümkün oldukça sivri burun topuklu ayakkabılardan ziyade daha yuvarlak uçlu olanlar tercih edilmelidir. Topuklu ayakkabılarda büyük numara almak, küçük numara almaktan daha avantajlıdır. Topuklu ayakkabı giydikçe ve ayakta kalındıkça ayaklar şişeceği için büyük numara ayakkabıyla rahat edebilirsiniz. Rahat bir şekilde topuklu ayakkabılar giyebilmek için küçük adımlar atabilirsiniz. Ayrıca yürürken kollarınızı serbest bırakırsanız, topuklu ayakkabı ile yürüyüşünüzü dengelemiş olursunuz. Silikon desteklerden de yararlanabilirsiniz. Ayağın ön kısmına yerleştirilen bu destekler, ön taraftaki basıncı azaltmaya yardımcı olur. Böylece kayma gibi problemler yaşanmaz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir