Kilo Verme Telaşı

Fazla kilolarından şikayetçi olan hanımlar, farklı diyet ve spor programları ile istedikleri görünüme kavuşmak isterler. Hızlı kilo kaybı sağlamak yerine birtakım basit değişiklikler sayesinde yavaş yavaş ve kalıcı zayıflama sağlanabilir. Ayrıca çok daha sağlıklı olan bu durum, hanımların istedikleri vücuda kalıcı olarak kavuşmalarını sağlar.

kilo

kilo

Kilo Vermek İsteyenler Ne Yapmalı

Zayıflama yöntemleri olarak ağır ve kısa süreli işlemler yerine küçük ve köklü değişiklikler yapmak her zaman daha sağlıklıdır. Kilo vermek isteyen hanımlar öncelikle sofradan doymadan kalkma alışkanlığı edinmelidir. Yetişkin bir insan yüzde altmış oranında bir doyma ile sofradan kalkabilir.

Böylece midenin küçülmesi sağlanmış olur. Uzmanlar da tokluk hissinin oluştuğu ilk anda sofradan kalkılması gerektiği görüşündedir. Kilo vermeye çalışan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer unsur yağlardır. Bu kişilerin zeytinyağı tüketmesi gerekir. Sebze tüketimi arttığı zaman ekmek tüketimi de azalacaktır. Böylece daha sağlıklı bir beslenme oluşur. Kilo alımına neden olan unsurlardan bir tanesi bir işle uğraşırken yemek yemektir. Bu durum kişinin kendini kontrol etmesini engeller ve daha çok yemesine sebep olur. Bu nedenle konsantre olarak yemek yemek gerekir.

kilo vermek

kilo vermek

Günlük hayatta sürekli hareket halinde olmak, hem fiziksel gelişim hem de kilo kaybı bakımından faydalıdır. Özellikle yürümek, çok daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını açar. Düzenli olarak beslenmek, kilo alımını önler. Öğün atlamak, bir sonraki öğünde aşırı tüketime sebep olur ve bu durum mideyi genişletir. Stres, korku veya can sıkıntısı kişilerde acıkma hissi uyandırabilir. Bu gibi durumlarda yemek yemek yerine spor yapmak veya bir işle meşgul olmak, durumun en sağlıklı şekilde atlatılmasını sağlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir