Düğünün Arkasından Diyet Lazım

Düğün bitti siz artık evlisiniz. Yepyeni bir hayatınız var. Yeni sosyal hayat, düzen ve çevre…  Düğünden önce sizde bütün gelinler gibi formunuza ve fiziğinize özen gösterdiniz. Cilt bakımlarınızın yanı sıra çeşitli diyetler yaptınız.  Genel olarak yeni evlenmiş çiftlerde ilk ayda hızlı bir kilo alımı olur. Evlenmeden önce herkesin belli bir beslenme düzeni olduğu için birden bire bu düzen değişir.

Gelin diyeti

Gelin diyeti

Özellikle akşam yemeklerinden sonra tüketilen abur cuburlar gereğinden fazla kilo alımına sebep olur.Evliliğin ilk aylarında çiftler baş başa dışarıda yemek yemeye giderler. Eğer çiftler çalışıyorsa pratik ve kalorili besin tüketimi artar. Bu sebeple kilolar düğünden sonra alınır. İşte düğün sonrası diyeti için küçük detaylar.

Düğünden önce gelin diyeti

Düğünden önce gelin diyeti

Bazı Küçük Detaylar

İşte bu nedenle çok geç olmadan formunuza tekrar dikkat etmeniz için size bazı tüyolar. İlk olarak eşinizin beslenme alışkınlığı ve yeme zevkini mutlaka araştırın, bilgi sahibi olun. Böylelikle ona küçük ve hoş sürprizler yapabilirsiniz. Sizin yeme kültürünüz ve alışkınlığınızın arasındaki farkı yavaş yavaş anlarsınız. Bu sizin yeni yaşamınıza uyum sağlamanıza yardımcı olur.

Kendi yeme alışkanlığınız ile eşinizinkini birleştirerek yeni bir kültür geliştirir aynı zaman da yemek tarifleri listenizi genişletir. Market alışverişi yaparken elinizi abur cuburlara atmayın. Akşamları yediğiniz abur cuburlar zamanla gereksiz kilo aldırır. Düğün sonrası diyeti sizi eski formunuza getirecek.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.