Hangi Renk Otomobil Ne Anlama Gelir?

Otomobil dünyası teknoloji dünyasında olduğu gibi her gün bir yenilik ve değişikliği barındırmaktadır. Bunun olma nedeni ise iç içe geçmiş bir teknoloji dalı olmasıdır. Otomobil sektöründe teknoloji barındıran birçok yenilik vardır, bunlardan biriside arabalarının renkler olmuştur. Otomobil dünyasında her renkten araba bulmak mümkündür, hatta bu renklerin psikolojik etkileri vardır ve buna göre de satış yöntemi bulunmaktadır.

Bu renkleri incelemek gerekirse otomobilde beyaz renk; soğukkanlı ve istikrarlı olmayı ifade eder, trafikte belirgin bir renk olan beyaz temizliği seven, uyumlu insanların seçtiği otomobil rengidir. Otomobillerdeki siyah renk; matem ve gizemi temsil eder. Siyah renk makam otolarında yaygın olarak kullanılması dışında insanlarda ise öz güveni temsil eder, siyah renk azimli ve hırslı kişiliğe sahip olan kişilerin tercih ettiği renktir. Bu durumun bilincinde olan ankara rent a car firmaları psikolojik olguya göre işletmesinde farklı renk seçeneği olan arabaları bulundurmaktadır.

Hangi Renk Otomobil Ne Anlama Gelir

Hangi Renk Otomobil Ne Anlama Gelir

Siyah Renk Otomobil Matemi Temsil Eder

Siyah renk otomobiller trafikte sıklıkla sollamalar yapabilir, kural ihlalinde de bulunması mümkündür. Otomobillerin tercih edilen bir diğer rengi olan kırmızı ise; kararlığı ve dinamizmi ifade eder. Kırmızı otomobil genelde genç yaştaki otomobil tutkunlarının tercih ettiği renktir. Trafikte yarış yapan araçların geneli kırmızı renklidir.
Otomobilde lacivert renk ise; otoriteyi temsil eden bir renktir, orta yaş üzeri grubun tercih ettiği bir renk olan lacivert, görüntü olarak mevki ve ağırbaşlılığı ifade eder. Otomobil dünyasının bir diğer önemli rengi ise gri olmuştur. Gri sakin ve serinkanlı insanları ifade eden otomobil rengi olmuştur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir