Yatak Odanızı Canlandıracak Nevresim ve Pike Takımları

Yoğun ve yorucu geçen bir günün ardından yeni bir güne başlamak ve aynı enerjiyle yeni bir güne merhaba demenin en iyi yollarından biri huzurlu ve rahat bir uykuyu elde etmektir.

Özgür Dünyanızı Oluşturun!

Yatak odanız sadece geceyi geçirip uykunuzu aldığınız bir alan olmanın dışında, odanızın içerisine girdiğiniz de sizi rahatlatan farklı bir dünya olmalıdır. Odanıza kendi kimliğinizi yansıtmanız, hem daha rahat etmenize hem de dinlenmenize büyük bir olanak sağlar. Odanız içerisinde kullanacağınız çeşitli renk ve desenler, yatak odanızdayken daha rahat ve daha mutlu olmanızı sağlarken, hemde evinizin genel dekorasyonunun daha uyumlu bir hale gelmesine sebep olur. Farklı tarzlarda seçmiş olduğunuz ürünler, aklınızda ki stili yaşam alanınıza taşımanıza ve farklı bir görünümü elde etmenizi sağlar.

yatak odası

Sağlığınızı Koruyan Nevresim Modelleri

Nevresim takımları bol çeşit seçeneğiyle her zaman aklımızı karıştırır. %100 pamuklu kumaştan üretilen bir nevresim takımını bulmak çok zordur. Pamuklu kumaşa sahip nevresim takımları, nefes alabilme özelliğine sahipken, nem durumunu hızlı bir şekilde uzaklaştırmaya yardımcı olur. Sağlıklı bir uykuyu elde ederken, nem sebebiyle oluşabilecek ter ve kötü kokuların da oluşumuna engel olur. Yatak odanızda tercih edeceğiniz pikeler nevresim takımlarının yanında daha şık ve sade bir görünümü elde ederken, daha yumuşak ve pastel tonlarında görünüme sahiptir. Pikeler daha şık bir görünümü sağlarken, aynı zamanda yatak örtüsü olarakta kullanılmaktadır.

Nevresim Takımları ve Çeşitleri

Nevresim takımları daha fazla çeşitliliğe ve kumaş türüne sahiptir. Creton, Ranforce, Percale ve Saten olmak üzere çeşitleri mevcuttur.
Creton Nevresim Takımları; Dokuma sıklığı olarak santimetrekarede 42 telden 47 tele kadar uzanır. Creton ürün grubu en ekonomik ürün grubu olarak bilinir.
Ranforce Nevresim Takımları; Dokuma sıklığı olarak santimetrekarede 52 telden 62 tele kadar uzanır. Bu ürün grubu standart nevresim takımı olarak bilinir. Piyasada en çok satışı olan ve ilgi gören nevresim takımı türüdür.

Percale Nevresim Takımları;

Dokuma sıklığı santimetrekarede 70 telden 80 tele kadar uzanır. Ranforce ve Saten ürünler arasında olan orta kalitede üründür. Orta kalitede olduğu için bir çok marka bu türü üretmez.
Kaliteli olmasına rağmen, üretim maliyetinin yüksekliği sebebiyle pek tercih edilmez.

Saten Nevresim Takımları;

Saten kumaş Fransızca’ da ”Satin” kelimesinden gelirken, parlak ve sık dokunmuş kumaş türü anlamına gelmektedir. Dokuma sıklığı santimetrekarede 80telden fazla olan ürün türüdür. Saten kumaşlar iki farklı tür olarak karşımıza çıkar. Polyester Saten ve Pamuk Saten olarak iki farklı gruba ayrılır. Parlak ve kaygan olmasının yanında, polyester saten özelliğine sahiptir. Yaz aylarında kullanımı zorlaştırması ve terletme sebebiyle pek konforlu olmayabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir