Bebeğin Cinsiyeti Aileler İçin Önemli midir?

Her ne kadar aksi iddia edilse ve bazen bu hiç düşünülmese bile kişilerin bilinçaltında sağlıklı olmasının ötesinde bebeğin cinsiyeti önem taşır ve merak uyandırır.

çin takvimi hayvanlar

çin takvimi hayvanlar

Bazen tek kız çocuğu olarak büyüyen bir kadın kız çocuğu olsun ister, bazen ise bir erkek soyu devam etsin diye erkek çocuk ümit eder.

 Çin Takvimi Nedir?

İlk çağlardan bugüne insanlar bebeklerinin cinsiyetini belirlemek için farklı yöntemler kullanmakta. Bunlardan birisi de Çin Takvimi.

çin takvimi

çin takvimi

Bilim insanları tarafından kabul görmese bile bebeğin cinsiyeti için dünyanın her yerinde yapılan bir hesaplama. Yani biraz matematik gerektiriyor.

Çin Takvimi Nasıl Hesaplanır?

Peki, nasıl hesaplanıyor derseniz temel mantık şu: İki soruya tam doğru yanıt vermek gerekiyor. Bunlar annenin hamile kaldığı ay nedir ve anne adayı kaç yaşında hamile kaldı?  Bu iki bilgiye göre bebeğin cinsiyeti belirleniyor.

çin takvimi

çin takvimi

Ayrıca bu takvime bakarak kişi bebeğinin cinsiyetini önceden belirleyebiliyor ve kız istiyorsa ona göre, erkek istiyorsa ona göre hamile kalıyor.  Takvim internet üzerinde birçok sitede mevcut.  Rahatça görülüp, karar verilebilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir