Aile Bağı Zayıf Çocuklar Uyuşturucuya Yöneliyor

Aile, bir toplumun en küçük yapı taşıdır. Toplumu oluşturan en önemli öğe, ailedir. Ailenin sağlıklı olması, toplumunda sağlıklı olmasına neden olur. Toplumda huzur arıyorsak, önce ailelere bakmamız gerekir. Aileler içerisinde huzur var ise, toplumda aynı oranda huzurludur ve sağlıklıdır.

aile bağı

aile bağı

Mutlu ve Sağlıklı Bir Ortam

Bu çocuklar içinde geçerli bir durum aslında. Aile bağı zayıf olan bir ailede yetişen çocuk, her zaman için arayış içerisinde olur. Gözleri başka yerdedir. Kötü alışkanlıklar, kendisini bu şekilde ortaya çıkarır. Uyuşturucu ve alkol gibi maddelerden alacağı zevkte kendisini tatmin edecek olan çocuk, ister istemez kötü yollara düşecektir.

benim ailem

benim ailem

Ailesiyle birlikte mutlu ve sağlıklı bir ortamda yetişen çocuk, her şeyi ailesinde yaşayacağı için arkadaş ortamını çok aramaz. Kötü alışkanlıklarında bu yüzden peşinden gitmez. Durumlar burada farklılaşabiliyor. Dikkatli olmak lazım, herkesi bir arada tutmak lazım, zor bir iş ama bunu yapmaya mecburuz. Çocuklarımızın daha güzel yarınlara kavuşması için, bizlere düşen görevleri yerine getirmemiz gerekir. Sorumluluktan kaçmak yok.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir