Saçlarınızı Sonbahara Hazırlayın

Sıcak yaz aylarının son bulmasıyla insanları kışa hazırlamakta olan sonbahar mevsiminin içindeyiz. Bu yaz diğerlerine göre çok daha farklı oldu. Gerek sıcağıyla gerekte diğer özellikleriyle enteresan bir yaz mevsimi geçirdik. Son yılların en sıcak yazlarından birini geçirmemizle özellikle bayanlarda da bazı sıkıntılar oluştu. Bu sıkıntıların adresinde de saçlar var.

saç bakımı

saç bakımı

Sıcak bir hava ve güneş etkisi demek saçların yıpranması demektir. Güneş ışınlarından her ne kadar korunmaya çalışsanız da güneş ve deniz, havuz gibi tuzlu suların gösterdiği etki saçlarınızın yıpranması ve yorulmasına neden olacaktır. Peki saçlara eski canlılığını ve güzelliğini vermek için neler yapılabilir?

zeytin yağı

zeytin yağı

Zeytinyağının Gücünden Yararlanın

Saçlarınızın eski parlak ve canlı havasını geri getirmek için zeytinyağından faydalanabilirsiniz. Saçınızda zeytinyağı eşliğinde uygulayacağınız masaj parlaklık kazandıracaktır. Bunun haricinde yumurtadan da yararlanabilirsiniz. Bir kaba yumurta, zeytinyağı, badem yağı ve lavanta yağından birer kaşık döküp saçınıza masaj uygulayın. Her iki işlemde de 1 saat beklettikten sonra saçınızı şampuanla yıkayarak temizleyin. Bu yararlı gelecektir.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir