Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Kadınların bütün sosyal yaşantısını engelleyebilecek boyutlarda ağrıya yol açan adet dönemleri için uygulanabilecek pek çok farklı alternatif tedavi vardır.

Adet sancıları ile baş edebilmenin en bilindik yolları arasında sıcak su torbası kullanımı ve kas gevşetici egzersizler yer almaktadır.

adet sancı

adet sancı

Ağrının yoğun olarak ortaya çıktığı dönemlerde yürüyüş, aerobik, yüzme gibi egzersizler yaparak ağrıyı biraz hafifletebilirsiniz. Bu egzersizler dışında B1 vitamini ve magnezyum takviyeleri de alternatif ağrı dindirici yöntemler arasındadır.

Sıcak Su Torbası Uygulaması

Gün içerisinde karın ve bel bölgenizi sıcak su torbalarıyla ısıtıp ardından ılık bir su ile duş alırsanız da adet sancılarınız ile başa çıkabilirsiniz. Duş aldıktan sonra ise aynı bölgelere hafif bir masaj yaptırabilirsiniz.

adet sancısı

adet sancısı

Tuz, şeker, alkol ve kafeinli gıdalardan ise kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tür gıdalar tükettiğiniz zaman ağrınız daha da fazla olmaya başlayabilir. Ağrı kesici ve diğer ilaçları kullanmayı düşünüyorsanız da mutlaka uzman doktorunuzun kontrolünde bu ilaçları almalısınız.

Stresten uzak durma ve bol bol istirahat ederek bir gün geçirme ise adet döneminde sancılarınızı dindirebilmek için uygulayabileceğiniz bir diğer etkili yöntemdir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir